.

Profesjonalne usługi hydrauliczne

Trudno nie mieć wrażenia, że wielu osobom szeroko rozumiane usługi hydrauliczne kojarzą się przede wszystkim z prostymi naprawami, jak chociażby wymiana kolanka w kuchni czy problemy z drożnością w odpływach. Hydraulicy oczywiście wykonują wiele najróżniejszych czynności – jedną z nich są działania wykonywane na rzecz wyczyszczenia kanalizacji, do którego potrzebne są specjalistyczne narzędzia i maszyny. W tym temacie trzeba podejmować szybkie decyzje, ponieważ zawsze istnieje zagrożenie zdrowia osób, które mają do niej dostęp. Nikt zatem nie chce doprowadzić do jej awarii – stąd tak istotne jest regularne czyszczenie i prace konserwujące. Problem ten jest jednak dużo bardziej złożony, niż mogłoby się wydawać. Istotne jest dbanie o czystość studni, pionów, kratek, wpustów burzowych czy kolektorów ściekowych. Jakimi metodami można poradzić sobie w tej sytuacji? Jest ich kilka, warto zatem przyjrzeć się każdej po kolei. 

Metody czyszczenia kanalizacji

Przy okazji takiego rodzaju pracy, jakim jest czyszczenie kanalizacji, zwykle mówi się o kilku podstawowych metodach: ciśnieniowo-hydrodynamicznej (nazywaną również metodą WUKO) oraz dwóch mechanicznych (w ich skład wchodzi metoda elektromechaniczna oraz wykorzystanie wyciągarki). Pierwszy sposób jest zdecydowanie popularniejszy, korzysta się z niego zarówno w przypadku kanalizacji deszczowych, jak i sanitarnych. Warto pochylić się nad samym terminem – dlaczego WUKO? Otóż pochodzi on od charakterystycznych pojazdów wyposażonych w specjalny mechanizm pompujący. Maszyny te nazywają się właśnie WUKO, zatem miano to zostało przeniesiona bezpośrednio na określenie metody. Podstawowymi zaletami są tutaj przede wszystkim wysoka ekologiczność i bezinwazyjność. Gumowy wąż zakończony odpowiednio dobraną głowicą wprowadzany jest do kanału, gdzie następnie wpuszcza się wodę pod wysokim ciśnieniem. Woda wypłukuje zanieczyszczenia w kierunku studni rewizyjnej, co pozwala oczyścić kanalizację. Inaczej jest w przypadku metod mechanicznych. W elektromechanicznej używa się właściwie dobranych spirali, które – poprzez wysoką częstotliwość obrotów – odrywają wszelkie zanieczyszczenia od wewnętrznych ścianek rury. Natomiast w przypadku wykorzystania wyciągarek, do rur wprowadza się specjalny przepychacz i to za jego pomocą wygarnia się wszystkie zabrudzenia. 

Która metoda jest najlepsza?

Kiedy ma się do czynienia z większą liczbą metod rozwiązania problemu, każdy chce się dowiedzieć, która z nich jest tą najskuteczniejszą. Jak to bywa w większości przypadków, również tutaj nie da się wskazać rozwiązania idealnego. Korzystanie z pojazdów typu WUKO nie zawsze jest najrozsądniejsze. Problemem w tym przypadku mogą być przede wszystkim instalacje, które są w złym stanie technicznym i wpuszczanie do nich wody pod silnym ciśnieniem groziłoby uszkodzeniem kanalizacji. Alternatywne sposoby mechaniczne z kolei nie gwarantują takiej czystości, co metoda WUKO. Stopień wyeksploatowania samej instalacji będzie dla nas podstawowym czynnikiem i to w oparciu o niego musimy zdecydować, z jakich narzędzi powinniśmy korzystać. Każdy hydraulik zdaje sobie z tego sprawę, zatem warto korzystać z porad i oceny fachowców, którzy doskonale znają się na specyfice swojej pracy. Jeśli mają Państwo kłopoty z kanalizacją, to firma WEKTOR z siedzibą we Wrocławiu z pewnością dołoży wszelkich starań, aby wyeliminować problem. W tej branży kluczowe jest doświadczenie, zatem warto stawiać na profesjonalistów obecnych na rynku od lat.