.

Kiedy skorzystać z usług pogotowia kanalizacyjnego?

Naprawa instalacji sanitarnych to jedna z tych rzeczy, za które lepiej nie zabierać się samemu, o ile nie mamy odpowiedniej wiedzy czy kwalifikacji. W wielu przypadkach może nam również po prostu brakować odpowiednich narzędzi, które byłyby potrzebne do sprawnego zażegnania problemu. Za każdym razem, kiedy mamy do czynienia z poważną awarią lub nawet chociażby z większą usterką, powinniśmy skonsultować się z profesjonalistą. Co jednak zrobić, kiedy uszkodzony kran czy cieknąca rura zaskoczą nas w środku nocy i musimy szybko poradzić sobie z takim kłopotem? Najlepszym wyjściem będzie od razu zadzwonić po pogotowie wod kan. Bez względu na godzinę czy dzień tygodnia, wykwalifikowany hydraulik przyjedzie do nas do domu i raz-dwa poradzi sobie z usterką. 

Z jakimi usterkami dzwonić po pogotowie kanalizacyjne?

Zanim jednak sięgniemy po telefon w celu wezwania hydraulików, warto zastanowić się, jakie konkretne awarie mogą zostać przez nich naprawione. W jakich okolicznościach powinniśmy zadzwonić więc po pogotowie hydrauliczne? Okazuje się, że hydraulicy najczęściej są wzywani do zatorów w rurach. O ile z niewielką niedrożnością można poradzić sobie domowymi sposobami, to w niektórych wypadkach wymagane jest użycie specjalistycznych narzędzi czy preparatów, którymi dysponują jedynie fachowcy. Udrażnianie rur najczęściej ma miejsce w kuchni, przy umywalce, gdzie drobne elementy jedzenia mogą dostać się do odpływu i w efekcie ograniczyć przepustowość instalacji. Nieprzyjemny zapach z wnętrza rur oraz coraz wolniej spływająca woda to pierwsze sygnały informujące nas o tym, że powinniśmy skonsultować się z hydraulikiem. Drugim typ awarii, który bardzo często kończy się wizytą fachowca, jest związany z wszelkiego rodzaju przyłączami oraz sieciami kanalizacyjnymi. Chodzi tu oczywiście o najróżniejsze pęknięcia rur (chociażby podczas mrozów), które potrafią być powodem momentalnego zalania mieszkania. Niestety nie sposób przewidzieć taką awarię, zatem dobrze mieć przygotowany telefon alarmowy do najbliższego pogotowia hydraulicznego, które w przeciągu kilku chwil rozwiąże nasz kłopot. Mieszkańcy Wrocławia mogą zdecydować się na usługi firmy WEKTOR, której pracownicy na pewno poradzą sobie z najtrudniejszymi usterkami.

O czym należy pamiętać?

O ile z pomocy pogotowia kanalizacyjnego możemy korzystać o każdej porze dnia i nocy, niezależnie od dnia tygodnia, o tyle musimy jednak pamiętać, że należy korzystać z tych usług naprawdę w sytuacjach krytycznych. Jeśli nie ma możliwości umówienia się na wizytę z hydraulikiem lub gdy awaria jest na tyle duża, że istnieje prawdopodobieństwa zalania mieszkania czy uszkodzenia całej instalacji – śmiało dzwońmy. W przeciwnym przypadku lepszym rozwiązaniem będzie telefon do hydraulika, który po określeniu dogodnego terminu, spotka się z nami, oceni sytuacje i podpowie, co powinniśmy zrobić. Warto mieć świadomość, że zawsze istnieje możliwość zadzwonienia po pogotowie kanalizacyjne, ponieważ samodzielne rozwiązywanie tego typu problemów w środku nocy może przynieść efekt odwrotny do oczekiwanego.